Slovenský športový klub retrieverov O nás

O nás

Slovenský športový klub retrieverov vznikol na základe dohody skupiny ľudí s hlavným záujmom zachovávať a rozvíjať vlastnosti retrieverov definovaných krajinami ich pôvodu ako plemien poľovných psov na malú zver.

Našim cieľom je kvalitná práca - výcvik, skúšky a súťaže so zameraním na poľovnú upotrebiteľnosť, a tiež pomoc našim úspešným členom zúčastňovať sa na poľovačkách na malú zver. SŠKR chce byť klubom vodičov a priaznivcov poľovných retrieverov, ľudí, ktorí si vedia vzájomne pomôcť a poradiť pri výchove a výcviku ich psov. Klub chce vytvárať podmienky pre ľudí, ktorých prioritou sú psí pomocníci s iskrou v oku.

o nás

Hlásime sa k historickému odkazu a tradíciám vodičov a chovateľov poľovných psov. Klubu nie je ľahostajný, častokrát negatívny, pohľad laickej verejnosti na naše poľovníctvo a poľovníkov a chce svojou činnosťou prispievať k poľovníckej osvete, pomáhať pri dodržiavaní poľovníckej etiky a podieľať sa na výchove našej kynologickej a poľovníckej omladiny.

Klub organizuje výcvikové dni, víkendy i týždenný letný výcvikový tábor, kde majitelia psov majú možnosť nacvičovať disciplíny skúšok poľovnej upotrebiteľnosti pre retrievery, sliediče, a tiež stavače. Na týchto akciách sa stretáva partia ľudí, ktorá sa postará o dobrú zábavu a rodinnú atmosféru. Naši výcvikári vysvetlia majiteľom psov obsah jednotlivých disciplín a názorne im pomôžu s výcvikom psov, aby s nimi úspešne absolvovali skúšky poľovnej upotrebiteľnosti.

Či už ste nováčik, alebo skúsený kynológ, všetci ste v našom klube vítaní.

Klub pripravil pre svojich priaznivcov elastické tričko jasnej žltozelenej alebo bielej farby.

stanovy klubu vnútorný poriadok

prihláška do klubu