Slovenský športový klub retrieverov Vysledky Derby 2023

V dňoch 1. a 2. júla 2023 úspešne prebehol 9. ročník súťaže DERBY VÍŤAZ LESA o pohár primátora mesta Nové Zámky, v rámci ktorého prebehli poľovne upotrebiteľné skúšky pre retrievery a malé plemená a to FSMPaR a LSMPaR.

Na obidva dni bolo celkovo prihlásených 30 psov, skúšok sa zúčastnilo 29 psíkov. O získanie titulu Derby víťaz lesa 2023 súťažilo 9 psov. Organizované skúšky úspešne absolvovali takmer všetky psy, protest nebol podaný žiadny a prialo nám aj príjemné slnečné počasie. Celkovú pracovnú atmosféru skúšok dotvárali aj zúčastnené malé plemená, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každých farbiarskych a lesných skúšok.

V sobotu na farbiarskych skúškach retrieverov pohár KLUBOVÝ VÍŤAZ získala vodička Martina HOSTAČNÁ SZABOVÁ so sučkou labradora ALA REI BY Chocolate diamond. V nedeľu na lesných skúškach retrieverov pohár KLUBOVÝ VÍŤAZ získala vodička Antónia SONDOROVÁ so sučkou golden retrievera CAMISHA Magic Dandelion. Po súčte bodov dosiahnutých za obidva dni pohár primátora mesta Nové Zámky DERBY VÍŤAZ LESA získal vodič Ivan ILAVSKÝ so sučkou FANTASTIC EDITION Crystal of Tatras. Oceneným vodičom GRATULUJEME!

Rozhodcovský zbor zhodnotil celkovú pripravenosť predvedených psov na veľmi dobrej úrovni, čo potvrdzujú aj dosiahnuté bodové hodnotenia a väčšinu psov zaradených do I. ceny.

Výbor klubu vyjadruje poďakovanie primátorovi mesta Nové Zámky a členom klubu, ktorí nezištne podporili toto súťažné podujatie. Poďakovanie patrí aj členom organizačného tímu, s ktorých pomocou bolo podujatie zrealizované na výbornej úrovni. Ďakujeme a tešíme sa na budúci 10. ročník súťaže.

V prehľadoch si môžete pozrieť jednotlivé výsledky zúčastnených psíkov.

Výsledky DVL