Slovenský športový klub retrieverov Vysledky Derby 2022

V dňoch 2. a 3. júla 2022 úspešne prebehol 8. ročník súťaže DERBY VÍŤAZ LESA o pohár primátora mesta Nové Zámky, v rámci ktorého prebehli poľovne upotrebiteľné skúšky pre retrievery a malé plemená a to FSR, LSR a FSMP. Na obidva dni bolo celkovo prihlásených 34 psov, všetkých skúšok sa zúčastnilo 32 psíkov. O získanie titulu Derby víťaz lesa 2022 súťažilo 7 psíkov. Organizované skúšky úspešne absolvovali všetky psíky, protesty neboli podané žiadne a prialo nám aj príjemné slnečné počasie. Rozhodcovský zbor zhodnotil pripravenosť psíkov a aj ich vodičov na výbornú. Celkovú pracovnú atmosféru skúšok dotvárali aj zúčastnené malé plemená, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každých farbiarskych skúšok.

Víťazný pohár Derby víťaz lesa a víťazné poháre s titulom KLUBOVÝ VÍŤAZ za obidva dni získala vodička Martina HOSTAČNÁ SZABOVÁ so sučkou labradora ALA REI BY Chocolate diamond, ktorá získala cenné body navyše pri disciplíne práca na pofarbenej, kde pracovala ako oznamovač.

Týmto obtiažnym spôsobom súťažila aj vodička Martina Pauerová s labradorom CHANCE FOR LIFE Amazing love, ktorý tak isto v obidva dni získal plný počet bodov, avšak pri celkovom hodnotení obidvoch retrieverovských skúšok rozhodlo pravidlo o veku skúšaného psíka, nakoľko sučka ALA REI je mladšia.

Za zmienku stoja aj výkony mladých psíkov a ich vodičov začiatočníkov, ktorí úspešne absolvovali svoju prvú skúšku. Húževnatým začiatočníkom bola aj sučka golden retrievera CAMISHA Magic Dandelion s ostrieľanou vodičkou Tonkou Sondorovou, ktorá tieto svoje prvé poľovne upotrebiteľné skúšky v obidva dni tohto podujatia absolvovala s úspešným ukončením. Celkovo nevypadol žiadny pes a všetkým srdečne gratulujeme k podaným výkonom.

Výsledky DVL