personalized jewelry,personalized name necklace

women cleats with superfly rainbow

nike mercurial superfly CR7 Chapter 5 FG Blue TintCR7 Chapter 5 FG Blue Tint

adidas predator football

Slovenský športový klub retrieverov Novinky 2019

Novinky 2019

Plán podujatí na rok 2020


Naši bundáši na výlete v Maďarsku * žiadne skúšky ani súťaž * poľovačka na jarabice

Lepseny 36

článok Hely Saganovej a Tonky Sondorovej s obrázkami Adama Simandela


Výcviky i skúšky skončili, poľovačky začali

Priatelia, nech sa Vám darí napĺňať poslanie našich psov. Nech organizátori poľovačiek naše retrievery len chvália a strelci sa spokojne usmievajú :)

Lovu zdar!

191102 13bi Hrable fb

ilustračné foto z bažantnice


MAJSTROVSTVÁ SŠKR 2019


FARBIARSKE SKÚŠKY DURIČOV - Nové Zámky 19.10.2019

191019 z FD Berek fb

FD Berek 19.10.2019JESENNÉ SKÚŠKY RETRIEVEROV - Imeľ 7.9.2019

190907 z jsr fb

JSR Imeľ 7.9.2019


190829 31 Bela fb

nácvik na JSR, Belá 29.8.2019190808 21b Skycov fb

- Môj Brit sa volá hauko.


JESENNÉ SKÚŠKY RETRIEVEROV - Imeľ 7.9.2019


5. ročník "O pohár primárora mesta Nové Zámky"

Derby víťaz lesa 2019

Derby víťaz lesa 2019


LETNÝ VÝCVIKOVÝ TÁBOR - Skýcov 2019


Tréning na Derby víťaz lesa

V piatok 5.7.2019 v Lesoparku Berek sa uskutoční tréning zameraný na FSR a LSR. Zraz na na parkovisku na konci Tatranskej ulice o 8:00. Štartujúci na Derby budú uprednostnení.

Členovia zdarma, nečlenovia 10 € za psa. Poplatok za tréning uhradiť na účet klubu, potvrdenie o úhrade priniesť na nástup.

Záujem o tréning a obed (jednotné menu) v reštaurácii Berek nahlásiť pani Helene Saganovej do stredy 3.7.2019. Úhrada obeda priamo v reštaurácii.


DERBY VÍŤAZ LESA 2019
5. ročník súťaže "O pohár primátora mesta Nové Zámky"

13.7. FSR/FSMP, 14.7. LSR/LSMP

uzávierka prihlášok 12.6.2019


Jeden za väčšinu, väčšina za jedného.

Aktuálne Slovenský športový klub retrieverov čelil pomerne tvrdému ataku. Nemôžeme tvrdiť, že sme si nejakú facku vôbec nezaslúžili, lebo pri organizovaní Medzinárodného FTR sme v istých veciach pochybili, ale opatrenia voči klubu, ktoré mali nasledovať je možné skôr označiť za likvidačné, než nápravné.

Ozajstným nápravným opatrením by mohlo byť školenie rozhodcov pre FTR s detailným oboznámením sa so súčasnými všeobecnými pravidlami pre medzinárodné súťaže retrieverov, a nie 5-ročný zákaz organizovať akékoľvek skúšky poľovne upotrebiteľných psov.

Dovolím si tvrdiť, že ten zákaz by bol viac na škodu ako na osoh slovenskej poľovníckej kynológii a vyznieva mi ako pomsta za chuť ísť vlastnou cestou v posilňovaní poľovných vlastností retrieverov. Pomsta za neuspokojenie sa so základnými skúškami a schopnosť zorganizovať aj vyššie poľovné skúšky. Pomsta za snahu vodičov poľovných psov vyvažovať populárne oceňovanie psov podľa krásy, oceňovaním podľa ich usilovnosti. Treba si uvedomiť, že takéto vyvažovanie vyvoláva určitý tlak na chovateľov a prirodzeným spôsobom čelí negatívam inbrídingovej depresie prejavujúcej sa stratou vitality. Zdôrazňujem vyvažovať, nie jednostranne preferovať, aby typický slovenský retriever nebol len výstavný alebo len pracovný, ale bol vyvážený, pekný i pracovitý, vhodný „do koča i do voza“.

Dá sa predpokladať, že útoky voči nášmu klubu budú pokračovať.  V klube si pomáhame navzájom a niet sa čo diviť, že je tŕňom v oku ľuďom, ktorí v poľovníckej kynológii hľadajú najmä privátny biznis. A nebudú to len útoky z vonka, ale aj z vnútra, lebo extra ambiciózni ľudia, zabažení za titulmi a slávou, ktorým je vyrovnaná konkurencia proti srsti, sa nájdu aj medzi vodičmi psov.

Kráľovskí mušketieri, ktorí neváhali postaviť sa voči intrigám s kordom v ruke, mali heslo:  „jeden za všetkých, všetci za jedného“. Pre životaschopnosť nášho klubu postačí, ak si osvojíme princíp: „jeden za väčšinu, väčšina za jedného“. S jednotlivcami si naši neprajníci poradia hravo, s väčšinou, pre ktorú je pes skutočným pomocníkom a spoločníkom, nie.

„Ex unitate vires“, Dušan Kollárik


190427 1 NZ vycvik fb

  • foto z výcviku na Bereku 27. a 28.4.2019

UPOZORNENIE
pre prihlásených na tréning a ČS v Nových Zámkoch 27.4.2019.

1) zraz účastníkov o 10:00 na parkovisku na konci Tatranskej ulice.
2) neskorý obed v Športhoteli sa mení na skorú večeru o 17:00
3) začiatok Členskej schôdze o 18:00

Výbor SŠKR

Členská schôdza

Vážení členovia, po tréningu v sobotu 27.4.2019 sa v Športhoteli v Nových Zámkoch uskutoční Členská schôdza so začiatkom o 16:00 18:00 s nasledovným programom:

1. otvorenie, schválenie programu, voľba mandátovej a návrhovej komisie
2. oboznámenie s aktuálnom situáciou, informácie zo zasadnutia  Pléna KR SPZ
3. diskusia a rôzne
  • doplnenie Výboru
  • doplnenie Vnútorného poriadku, čl.5 Oprávnenia a povinnosti členov klubu
  • schválenie poriadku pre Skúšky prinášania so studenou zverou (Cold Game Test)
  • návrh a schválenie rozpočtu na r. 2019
  • podmienky čerpania podielu z poukázaných 2% z daní
  • a iné
4. vyhlásenie výsledkov „Majstrovstiev SŠKR 2018“ a vyžrebovanie „súťažienky“
5. uznesenie
6. záver
 
Poznámka:
o 15-tej 17-tej bude v hoteli zabezpečený oneskorený obed skorá večera v hodnote 6,00 €.
 
Váš záujem výcvik (začiatočník, pokročilý), záujem o jedlo a účasť na schôdzi oznámte pani tajomníčke Helene Saganovej, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
 
Výbor SŠKR

2% z našich daní

Vážení naši členoviaz poukázanej sumy na členské a štartovné poplatky, prípadne na zakúpenie klubových tričiek a odznakov. Presné podmienky čerpania budú predmetom schválenia na najbližšej členskej schôdzi.

Výbor SŠKR  • pripomienka: člen, ktorý má záujem zotrvať v klube, je povinný uhradiť členské pre rok 2019 v sume 20 € do 31.1.2019


Vážení naši členovia a priaznivci.

Čas vianočný - čas bilančný.
V roku 2018 sme spolu zažili chvíle veselé i veľmi smutné. Niektorým z Vás sa darilo viac, niektorým menej. Občas nám jedni zatlieskali, občas iní závideli a niektorí sa aj škodoradostne posmievali.

Šiesti naši členovia so svojimi parťákmi absolvovali svoje prvé poľovné skúšky .

Čas vianočný - čas sviatočný, čas alžbetínskej serenády.
Prajeme Vám pokojné prežitie Adventu a Vianoc a veľa úspechov v roku 2019. Plán na to máme.

Výbor SŠKR